تنظیم دادخواست حقوقی
فروش ویژه

تنظیم دادخواست حقوقی


49,000 تومان20,000 تومان تخفیف
29,000 تومان

    یکی از مهارت ها و اصول مهمی که دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان رشته‌ی حقوق باید به آن مسلط شوند مهارت تنظیم و نگارش دادخواست‌های حقوقی بر اساس قوانین و مقررات است؛ چرا که دادرسی حقوقی بر اساس آن شکل می گیرد.
از آنجایی‌که پایه و زیربنای یک پرونده حقوقی را دادخواست آن تشکیل می‌دهد چنانچه خواهان در همان ابتدای کار دادخواست صحیحی تنظیم و تقدیم دادگاه ننماید نه تنها ممکن است رسیدگی به خواسته و تحقق آن را با تأخیر و اطاله مواجه سازد، بلکه ممکن است به ردّ دعوای خواهان یا به صدور حکم بر بی حقی وی منجر شود.
اهمیت موضوع دادخواست نویسی تا حدی است که به جرات می توان ادعا کرد که توانمندی یک وکیل خبره و توانمند در توانایی او در نوشتن دادخواست خلاصه می شود.
با توجه به اینکه شاخص واقعی توانمندی یک وکیل در مهارت وی در نوشتن دادخواست خلاصه می شود بنابراین تهیه این دوره را به تمامی دانشجویان حقوق در تمامی مقاطع تحصیلی و تمامی افرادی که به نوعی درگیر مباحث حقوقی در دادگاه ها می باشند توصیه می نماییم.

دسته: ,
آنچه در این آموزش خواهید دید:
  • ویدئوهای آموزشی
  • توضیحات دوره (PDF)


سرفصل دوره

یکی از مهارت ها و اصول مهمی که دانشجویان، فارغ‌التحصیلان رشته‌ی حقوق و یا هر فردی که به نحوی درگیر پرونده و مشکلات حقوقی و کیفری در دادگاه می باشند، باید به آن مسلط شوند مهارت تنظیم و نگارش دادخواست‌های حقوقی بر اساس قوانین و مقررات است؛ چرا که دادرسی حقوقی بر اساس آن شکل می گیرد.

 ازآنجایی‌که پایه و زیربنای یک پرونده حقوقی را دادخواست آن تشکیل می‌دهد چنانچه خواهان در همان ابتدای کار دادخواست صحیحی تنظیم و تقدیم دادگاه ننماید نه تنها ممکن است رسیدگی به خواسته و تحقق آن را با تأخیر و اطاله مواجه سازد، بلکه ممکن است به ردّ دعوای خواهان یا به صدور حکم بر بی حقی وی منجر شود.

اهمیت موضوع دادخواست نویسی تا حدی است که به جرات می توان ادعا کرد که توانمندی یک وکیل خبره و توانمند در توانایی او در نوشتن دادخواست خلاصه می شود. متاسفانه اهمیت این موضوع علیرغم تمامی حساسیت هایی که در خصوص اهمیت متون و مندرجات دادخواست برای جلوگیری از اطاله دادرسی ها وجود دارد به اندازه  یک عریضه نویسی ساده تنزل یافته است و در اکثر دانشکده‌های حقوق نیز آن‌چنان به مسائل کاربردی پرداخته نمی‌شود و غالباً  مباحث تئوریک تدریس می‌گردد تا جایی که بعضا دیده‌شده که شخص باوجوداینکه حتی دانشجوی دکتری رشته‌ی حقوق هم می باشد اما توانایی تنظیم یک دادخواست حقوقی استاندارد را ندارد.  

اهمیت این موضوع ما را بر آن داشت تا در این دوره در قالب سه گفتار به صورت تئوری و عملی به بررسی اصول و قواعد تنظیم دادخواست حقوقی بپردازیم.

با توجه به اینکه شاخص واقعی توانمندی یک وکیل در مهارت وی در نوشتن دادخواست خلاصه می شود بنابراین تهیه این دوره را به تمامی دانشجویان حقوق در تمامی مقاطع تحصیلی و تمامی افرادی که به نوعی درگیر مباحث حقوقی در دادگاه ها می باشند توصیه می نماییم.

آنچه در این دوره مشاهده می نمایید عبارت است از :

رئوس مطالب
زمان (دقیقه)
بخش اول: گفتار نخست( ماده 48/49/50/51 قانون آیین دادرسی مدنی) 10:10
بخش دوم: نکات ماده 51 قانون آیین دادرسی مدنی (قسمت اول) 11:37
بخش سوم:  نکات ماده 51 قانون آیین دادرسی مدنی (قسمت دوم) 11:44
بخش چهارم:  نکات ماده 51 قانون آیین دادرسی مدنی (قسمت سوم) 12:16
بخش پنجم: دادخواست حقوقی( ماده 52/53/54/55) 09:51
بخش ششم: گفتار نخست( ماده 56/57/58/59) 12:22
بخش هفتم: گفتارنخست( ماده 60) 07:07
بخش هشتم: بهای خواسته 30:30
بخش نهم:گفتار نخست( مبحث ششم – جریان دادخواست) 07:11
بخش دهم: دادخواست حقوقی( گفتار دوم) 05:10
بخش یازدهم: دادخواست حقوقی( گفتارسوم) 25:23

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تنظیم دادخواست حقوقی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات فروشنده

  • نام فروشگاه: فائزه کشاورزیان
  • فروشنده: فائزه کشاورزیان
  • هنوز امتیازی داده نشده است!